hakkimizda

Fason & Üretim

Fason kozmetik ürünleri üretimi ile farklı farklı pek çok kozmetik ürünün üretimi yapılmaktadır. Fason üretim kozmetik markaları tarafından da sık sık kullanılmaktadır. Bu sayede kozmetik ürünün üretimini yapan firmalara kolaylık sağlanmış olur. Fason kozmetik ürünleri üretimi yapan firmalar sayesinde sayısız ürünün üretimi hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Kozmetik markası sahibi kişi veya tüzel kişilerin, kendi markaları altında sözleşmelerini yaparak ürünlerini üretme şekline fason kozmetik üretimi denir. Ürün üretildikten sonra yapılacak çalışmalar en az üretim aşamasında yapılanlar kadar kıymetlidir. Bu nedenle fason kozmetik ürünleri üretimi yapacak olan firmanın mutlaka uzman bir ekibe sahip olması gerekmektedir. Bu uzman ekip tarafından fason kozmetik ürünleri üretildikten sonra, tasarım, ambalaj, formül, Ar-Ge, Ür-Ge, üretim ve üretim sonrası destek imkanı sağlanır.

Fason üretimi en başta diğer firmalara yardım etmek olarak da görülebilir. Firmaların üretim aşamasında fason üretim yapan firmalardan belli başlı kurallar içerisinde yardım almasıdır. Bu sayede üretim pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur ve her iki firma da bu durumdan yarar sağlar. Fason üretim ile hem fason üretimi yaptıran hem de fason üretimi yapan firmalar karşılıklı olarak yararlanmış olur.

Fason üretim yalnıza kozmetik üretimde kullanılmaz. Pek çok sektörde fason üretim kullanılmaktadır. Fason üretim sayesinde büyük ve küçük ve yeni firmalar rahatlıkla üretimlerini yaptırmaktadırlar. Büyük firmalar pazarlama ve firmanın diğer aşamalarına odaklanmak için fason firmalarla iş birliği yapmaktadır. Küçük ve yeni firmalar ise fason üretim sayesinde sektöre daha rahat adapte olarak firmalarının büyümesini sağlayabilirler. Fason kozmetik ürünleri üretimi ile firmaların büyümesi ve gelişmesine de katkıda bulunulur. Fason üretim sayesinde diğer firmalar hem maliyet hem de iş gücü açısından avantaj sağlamış olurlar. Üretim süreci bu şekilde hızlandırılır. Üretimi yaptıran firmalar tanıtım, pazarlama gibi alanlara odaklanarak firmalarının büyümesini de sağlar. Bu şekilde rahat bir şekilde sektöre adapte olunur ve sektörün seviyesinde üretim yapılır. Fason kozmetik ürünleri üretimi ile ruj, fondöten, maskara, rimel, eyeliner, allık gibi çeşitli ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Kozmetik sektöründe kullanılan cilt bakım ürünleri ve kremlerinin de üretimleri rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Fason üretim sayesinde farklı pek çok kozmetik ürününün üretiminin yanı sıra dolum ve paketleme işlemleri de yapılmaktadır. Fason paketleme ve dolum işlemi sayesinde cam ya da plastik kavanoz, tüp ya da kutulara ürünlerin dolum işlemi gerçekleştirilmektedir. Üretimde standart yakalanarak fason işlemlerle kaliteli üretimler de yapılmış olur. Fason kozmetik ürünleri üretimi tüm aşamaların hızlıca yapılmasını sağlar.

Fason Kozmetik Ürünleri Üretimi Süreci Nasıl İşler?
Fason kozmetik ürünleri üretimi süreci; Pazar bilgisi, ürün konsepti, formül çalışması, ambalaj ve tasarım, üretim onayı ve üretim ve üretim sonrası olmak üzere 6 aşamadan oluşur.

Pazar Bilgisi: Ürünlerin üretim aşamasına gelmeden önce hangi pazar grubu içinde tanımlandığını belirlemek gerekmektedir. Kozmetik Market grupları ve pazar payları gibi güncel veri çalışmaları, ürün sahibi ile paylaşılarak hangi ürün için pazarda daha çok yer ayrılacağına karar verilmelidir.
Ürün Konsepti: Hedef market belirlendikten sonra sıra ürün grubunu belirlemeye geliyor. Ürün grupları nasıl oluşturulmalı, hangi kıstaslar göz önünde bulundurulmalı gibi konularda uzlaşa sağlandıktan sonra ürüne en uygun konsept belirlenir.
Formül Çalışması: Belirlenen ürün konseptine uygun hammadde tedarikleri başlayıp formül oluşturulmaya başlanıyor, çıkan her sonuç bilgi ve numune olarak sizinle paylaşılıyor. Onaylar ve ürün sahibinin isteklerine göre ürünler şekilleniyor. Ambalaj ve Tasarım: Kozmetik ürünleri üretimi sürecinde, formül çalışmaları ilerlerken bir yandan da ambalaj ve tasarım çalışmaları başlıyor. Belirlenen markete uygun tasarımlar çalışılmaya ve uygulanmaya başlanır. Ürüne en uygun ambalaj tasarımı seçildikten sonra ambalaj üretimi başlar. Üretim Onayı ve Üretim: Onaylanan ürün numunesi üretim planına alınıp GMP ve ISO standartlarında üretilmelidir. Üretim Sonrası: Fason kozmetik üretimi yapılacak ürünün ait olduğu markanın tanıtımı ve ürünün gerekli bütün platformlarda nasıl lansa edilmesi konusunda bir plan belirlenerek bu plana uygun strateji geliştirilir. Daha sonra üretim sonrası hedefler doğrultusunda bu plan yürütülerek nihai hedefe ulaşılır.
bu-kozmetik
biourban
indirimkozmetik
zaya-kozmetik

Adresimiz

Türkiye Ofis: Şişli, Esentepe mah. Büyükdere cad. Kanyon Ofis Binası No:185 K:6 34394 İstanbul

Paris Ofis: Paris, Gare de Lyon, 37th-39th Avenue Ledru-Rollin Avenue, 75570 Paris,France

Roma Ofis: Rome, Barberini, Via Antonio Salandra 18, 00187, Rome,İtaly

İletişim

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telefon: +9 (0212) 963 12 61

Fax: +9 (0212) 319 76 00

Markalarımız

BU KOZMETİK

ZAYA COSMETİC

BIOURBANLAB

İNDİRİM KOZMETİK